.

.

YIHUA 878AD 2 Во 1 ESD Топол Воздух Пиштол за Лемење Станица за Лемење, Заварување Железо 110V ИЛИ 220V

YIHUA 878AD 2 Во 1 ESD Топол Воздух Пиштол за Лемење Станица за Лемење, Заварување Железо 110V ИЛИ 220V

DEN 3973.00
DEN 4272.00
-7 %
Достапност


YIHUA 878 AD 2 Во 1 ESD Топол Воздух Пиштол за Лемење Станица за Лемење, Заварување Железо 110 V ИЛИ 220 V
Главната Функција
1. Safe лемење QFP, PLCC, BGA и други температура-чувствителни компоненти.8
54*35*31
8pcs
2. Зелени линии и висок квалитет со силиконска тело топлина добро за продолжи животот и да се заштеди енергија. "Шел" со користење на алуминиумски материјал, елегантен изглед. YIHUA 878 AD Дигитални Lead-Free Лемење SMT SMD Лемење Станица Единица е ESD-заштитени.61 kg
Она што е во кутијата
* главната единица + пиштол + кабелот за напојување
* упатство
* лемење железо
* лемење железо носителот
* 3 млазници
*1pcs мали spanner
. Прилагодување на проток на воздух и температура контрола rotatin. Microcomputer контрола,затоплување-up брзо.
echnical податоци
Потрошувачка на енергија
700 W
Пиштол температура опсег
100-450 o C
Лемење Железо Температура опсег
200-480 o C
Пиштол тип
Brushless фан
Проток на воздух 120 L/МИН
Лемење тип Железо
Црна рачка
Пиштол грејач материјал
Никел-Легури
Лемење Железо грејач материјал
Заеднички грејач
Пиштол грејач отпор
74Ω
Лемење Железо грејач отпор
15Ω
Модел БР. Интелигентен систем кој може да алармот , откривање на Грешка автоматски. Интелигентни откривање и кул струење карактеристики.

боја:
110V, 220V
Приклучок Тип:
САД, ЕВРОПСКАТА УНИЈА, ВЕЛИКА БРИТАНИЈА, АУ
Текст Voltagle:
110v/220v/230v/240v
Излезна Температура:
100-480
Бренд Име:
YIHUA
Димензии:
26*16.5*14.8 cm
Излезна Моќност:
700W
Број На Модел На:
878AD
сертификација:
CE
добра тежина:
2.61 kg
R

Производи во категоријата