.

.

НИ ЕУ Без Данок Даноци и Давачки шише за вода стил 36Volt 500W 16Ah Електричен Велосипед Батерии 36V 16Ah li-ion батерија

НИ ЕУ Без Данок Даноци и Давачки шише за вода стил 36Volt 500W 16Ah Електричен Велосипед Батерии 36V

DEN 14304.00
Достапност


Ние ќе плати. Заштита - Dual IC чипови, кои можат да анти-краток спој, анти-над полнач, анти-над сегашната, анти-преоптоварување
3.
Предности :
1.на траење на батеријата е повеќе повеќе
3. Сертификати : CE,УЛ,FCC, Ro HS, ISO9001
5. Долг животен циклус, Без меморија, животна средина пријателски.
Не обратна позиција и негативни терминали. Клетки - степен клетки за да бидете сигурни дека батерии со висок и со полн капацитет
2. Висока енергетска густина
2. Висок работен напон за еден батеријата клетки
3.
Времето за испорака е обично 8-12 дена по испраќањето. Само рамнотежа
Плаќање :
1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT.
Клиентите не треба да се обрне било царинска бесплатно преку ДПД превозот. Испуштање На Кабел
4. Голем overcharge толеранција и безбедно извршување
12. Мала тежина, мала големина
11.
Не ја користите или ја напушти батеријата во близина на извор на топлина како оган или грејач
Употребата на батерија полнач специјално за таа намена при полнење на батеријата. Долг циклус живот; Што изразува циклус живот до 800 циклуси
5. Фабрика цена & Висок квалитет
9.Вграден-во IC чип ќе се спречи батеријата пакет над задолжен, со текот на испуштање, над-струја,
во текот-топлина, краток спој . Загадувањето-бесплатно, животната средина пријателски
4. Со кратки-коло производство функција, безбеден и сигурен
8.
3) Ако не можете да се исходот веднаш по аукција блиску, ве молиме почекајте неколку минути и обидете се повторно Плаќања
мора да се заврши во рок од 3 дена.
Не штрајк, газат или фрли на батеријата.6 АХ
Мобилен Комбинација
6-паралелно 10-серија
Мобилен Големина
SUMSANG 18650
Мобилен Количина (паралелно*серија)
60pcs
Испуштање Исклучување Напон (V)
30+/- 1 V
Полнење Исклучување Напон (V)
42v
Номинална Испуштање Струја (A)
15 A
моментален Максимум Испуштање Струја (A)
45 A
Максимален Непрекинат Испуштање Струја (A)
15 A
Максимален Непрекинат Наплатат Струја (A)
5 A
Полнење На Чекање
CC-CV
Стандард Наплатат Струја (A)
2 A
Полнење Време под Стандард Наплатат Струја
6hours
Брзо Полнење Струја (A)
5 A
Полнење Време под Брзо Полнење Тековната
3hours
Полнење Температура Опсег
-20-55°C
Мобилен Големина (L*W*T )
430*92mm
Батеријата Тежина
За 4 KG
Батеријата
500 W
Функција :
1.

Напон:
36v
Капацитет:
10 - 20Ah
Тип:
Литиум Батерија
Бренд Име:
JSA KAKA
Напон:
36v
Тип:
Литиум Батерија
Големина:
430*92mm
is_customized:
Yes
моќност:
500w
мобилен 18650:
Функција
R

Производи во категоријата