.

.

PLUSOBD 96655 Автомобил Dvr За Ферари 458 F12 488 Калифорнија Автомобил Црна Кутија Возачот Рекордер HD Камера со WDR, Јамка Снимањето,OBDII

PLUSOBD 96655 Автомобил Dvr За Ферари 458 F12 488 Калифорнија Автомобил Црна Кутија Возачот Рекордер

DEN 6960.00
Достапност

Инсталирајте го рекордерот и линија слот (олово во стрелката 2 преку стрелката 1 и издвои во стрелка 3)
5. За landrover автомобил dvr, на obdii адаптер е со затворање на прозорецот функција.П : Може ли проверете видео на оригиналниот автомобил екран?
A : Само за оние кои имаат CVBS на текст. HD леќи на камерата 7).Снимање агол : 170 ° степен
4. По flameout, ако силен судир се случи, системот ќе се разбудам и рекорд за 30 секунди( не за нежно судир)
2.
5, висока-перформанси обработка на слика мотор, поддршка WDR технологија, amblyopia класа. двете раце се повлече од две snap заеднички (види стрелката на сликата) и потоа лизгајте надолу и да ги симнат на капак (дел на возилото жица подигнат да извлечете го приклучокот).
2, вградени менаџмент на енергија модул, ниска потрошувачка на енергија.Изглед : Мини скриени тип
6.Име : Автомобил DVR Автомобил Посветен возење снимач
2.визуелна агол (Дијагонала Перспектива) : 170 °
8.
Пакување & Испорака
1. Алуминиум легура внатрешна обвивка - за еден подесувате доказ, подобро топлински зрачење, анти-вибрации.По фокусна должина : BFL = 5.
Јамка снимање; Движење откривање фотографирање Снимање на Видео G-сензор Вибрации видео WIFI Видео излез WDR Ноќ Визија
5.
Како Да Инсталирате
1. Или контактирајте со нас да потврдите.Сензор големина : 12. Подобро Хардвер за Автомобили : домување е изработен од ABS+PP дека е од BASF, која е пламен retardant, нетоксични и отпорни на топлина.Капацитетот на меморијата : Стандардна конфигурација 8 G (изборен 16 G, 32 G)
Камерата Спецификации :
Леќа технологија параметри воведе
1.П : Може да автомобил dvr се задржи на снимање по прекинот на автомобил?
О : Тоа ќе престане да работи во 10 минути по flameout( тоа се разликува според автомобил спиење АКК време).
6, поддршка за LCD / ТВ екранот излез
7, поддршка HDMI V1.

Sd Мемориска Картичка:
16g class10, 32g class10, не тф-картичка
Тип На Објект:
Автомобил DVR
Интерфејс:
AV Надвор,WI-FI,HDMI,Micro SD/ТФ
Собранието На Чекање:
По Вчитувањето На Машина Со Интегрирана
Батеријата:
Отстранлив
OSD Language:
Кинески (Поедноставен),Шпански,Руски,Италијански,Кинески (Традиционалните),Арапски,Француски,Јапонски,Германски,Англиски,Корејски
Чипсет Производител:
Novatek
Видео Формат:
AVI,MOV
Специјални Функции:
Микрофон,Wifi Функција,Движење Откривање,SD/MMC Картичка,Широк Динамички Опсег,Време и Датум Екран,Циклус на Снимањето,G-sensor,Цикличното Снимањето,Ноќ Визија
Бренд Име:
plusobd
GPS logger:
Никој
Видео Кодот:
H. 264
Агол На Гледање:
170°
Слики Сензор:
Sony CCD
Број На Леќи:
1
Пиксели:
1200Mega
Оригиналниот Пакет:
Yes
Мемориската Картичка Е Потребно Reding Брзина:
Класа 10
Камерата Резолуција:
1920x1080
Макс Надворешна Меморија:
32g
Рамки Во Секунда:
30
Екран На Допир:
No
Големина На Дисплеј:
НЕМА ЕКРАНОТ
боја:
Црна
WIFI:
вграден wifi
автомобил покриен:
458 F12 FF Калифорнија Laferrari 488 Specialeerrari 458,F12
Посебна Карактеристика:
со алуминиумски легури внатрешна обвивка за избор
Напојување:
OBDII адаптер( за избор)
G-сензор:
Yes
MOQ:
1 Компјутер
Чипсет:
novatek 96655
мобилен стан контрола:
Поддршка
Тип:
специјални скриени во автомобил камера
R

Производи во категоријата