.

.

Новиот huawei рутерот e5220 рутер firewall setup 3g безжичен рутер

Новиот huawei рутерот e5220 рутер firewall setup 3g безжичен рутер

DEN 1642.00
DEN 1824.00
-10 %
Достапност

Тоа е мулти-режим на безжичниот терминал за SOHO (Мала Канцеларија и Home Office) и за бизнис-професионалци.6 Mbps
- HSUPA data service до 5.6 со најновите надградби
Пакетот вклучува
1x Huawei E5220
1x USB Кабел
1x 1150 m Ah Li-ion батерија
1x упатство
Логото на компанијата ,боја,пакет променлива! Ќе добиете по случаен избор
.
Спецификација
- HSPA/HSPA/UMTS : 2100/900 Mhz
- EDGE/GPRS/GSM : 850/900/1800/1900 Mhz
- HSPA+ data service до 21.
Поддршка за Андроид и i OS Мобилни Wi Fi стан за управување со Мобилен Wi Fi уредот во секое време, насекаде.
Можете да се поврзете на E5220 со USB интерфејс на компјутерски, или да се поврзете на E5220 со Wi-Fi.11 b/g/n
- Поддршка 5s брзо подигање
- Податоци и СМС Сервис
- Максимално работно време : 4 часа
- Максимум време во мирување : 200 часа додека Wi-Fi е исклучен; 23 часа додека Wi-Fi е често на
Системски побарувања
- Windows XP SP2/SP3, Windows Vista SP1/SP2, Windows 7, Mac OS X 10. Во споредба со други портабл Wi-Fi жариштата, наскоро ќе дознаете дека Huawei E5220 без договор припаѓа на најдобрите уреди од својот вид. Овие карактеристики и услуги ќе им овозможи на голем број на корисници да ги користат E5220 и просечните приходи по корисник (ARPU) на оператори ќе се зголеми значително. Во услужната област на HSPA/HSPA/UMTS/EDGE/GPRS/GSM мрежата, можете да сурфате на Интернет и праќање/примање на пораки/пораки cordlessly.

Wifi Frequence:
2.4 G
Wi-Fi Пренос Стандард:
802.11 n,802.11 b,g 802.11
Тип На Мрежа:
3G
Wi-Fi Поддржани Фреквенција:
2.4 G
Вграден во Ѕид:
Yes
Бренд Име:
Huawei
2.4 G Wi-Fi Пренос Го Оценувате:
54 Mbps
Поддржува WPS:
No
Број На Модел На:
E5220
Huawei Модел:
E5220
Мрежен Протокол:
IEEE 802.11 b/g
Поддржува VPN:
Yes
Max. LAN Податоци го Оценувате:
54Mbs
Производи Статус:
Акции
Max. LAN Податоци го Оценувате:
21Mbps
R

Производи во категоријата