.

.

Оригиналниот го Отклучите 100Mbps B890 4G LTE Смарт Центар за Поддршка на LTE ФЛОПИ 700MHz/850/AWS/1900/2600MHZ

Оригиналниот го Отклучите 100Mbps B890 4G LTE Смарт Центар за Поддршка на LTE ФЛОПИ 700MHz/850/AWS/1900/2600MHZ

DEN 8212.00
DEN 9024.00
-9 %
Достапност


HUAWEI B890 LTE Рутер Технички Спецификации
Број На Модел На
HUAWEI B890
Заклучување на SIM Статус
Отклучен, SIM Картичката Слободни
Форма, тип
4 G LTE Рутер /LTE Безжична Портал Opterator Модел
B890 4 G LTE Smart Hub
Чипсет/платформа
?
Категорија
LTE Категорија 3 (3 GPP Ослободување 8) Wi Fi Рутер
Мрежа Бендови
4 G/LTE Фреквенција
B890-75 : ФЛОПИ Бенд 1/3/7/8/20 (800/900/1800/2100/2600 MHz) B890-53 : Бенд 7 (2600 MHz) B890-66 : ФЛОПИ Бенд 2/4/5/7/17 (700 MHz/850/ AWS/1900/2600 MHz) B890-73 : ФЛОПИ Бенд 1/3/8/40 (ФЛОПИ 900/1800/2100 MHz TDD 2300 MHz) B890-74 B890-3 B890-77
3 G UMTS/WCDMA Бендови
2100/1900/900/850 Mhz
2 G GPRS/GSM/EDGE
850/900/1800/1900 MHz
Податоци го Оценувате Брзина 4 G/LTE ФЛОПИ линк Брзина Низводно : 100 Mbit/s Возводно : 50 Mbit/s 4 G/TD-LTE линк Брзина Низводно : 68 Mbit/s Возводно : 17 Mbit/s 3 G HSDPA/HSUPA/HSPA/DC-HSPA+ Линк Брзина Низводно : 42 Mbit/s Возводно : 5.76 Mbit/s
Други Карактеристики MIMO Поддршка
ДА Wi Fi Поддршка
802.11 b/g/n, WLAN Брзина до 300 Mbps Максимум Корисници Поддржани
32 Корисници SD Картичка
ДА, SD картичка до 32 GB USB Тип
1 USB 2.0 Интерфејс Надворешна Антена Конекторот
2 (SMA Конектор) Ethernet Порта 4 x RJ-45 (3 x 10/100 Ethernet LAN, 1 x WLAN порта) Телефонски порт 1 x RJ-11 за CS глас Батеријата Работно време : Димензии
222 x 48 x 161 мм Тежина
530g OS Поддржани
Windows/Linux/Mac OS IPV 6 Поддршка Yes Други функции Поддршка DHCP Сервер, NAT, DNS Реле, Рутер, Firewall Алтернативни слични модели HUAWEI B593, ZTE MF28 D, Водафон B2000
Почитувани купувачи ,бидејќи на различни оператори во целиот свет ,па така постојат многу различни логоа на huawei модеми,ние ќе ја испрати на модеми по случаен избор во парк!
.

Тип На Мрежа:
4G/3G
Број На Модел На:
B890-66
Поддржува VPN:
No
Wi-Fi Пренос Стандард:
802.11 n,802.11 b,g 802.11
Мрежен Протокол:
IEEE 802.11 b/g/n
Max. LAN Податоци го Оценувате:
100Mbs
Вграден во Ѕид:
No
Бренд Име:
Huawei
Поддржува WPS:
No
Wifi Frequence:
2.4 G&5G
Поддржува WDS:
Yes
Wi-Fi Поддржани Фреквенција:
2.4 G & 5G
2.4 G Wi-Fi Пренос Го Оценувате:
108 Mbps
R

Производи во категоријата