.

.

7 инчен Харли daymaker led светла со 4.5 4-1/2 инчен полагање светилки за Харли Дејвидсон Мотори и 7 Заградата Адаптер

7 инчен Харли daymaker led светла со 4.5 4-1/2 инчен полагање светилки за Харли Дејвидсон Мотори и 7

DEN 4182.00
DEN 4752.00
-12 %
Достапност


7 инчен Харли daymaker led светла со 4.5" 4-1/2 инчен полагање светилки за Харли Дејвидсон Мотори и 7" Заградата Адаптер Прстен
Ожичување Темперамент
7 инчен круг 40 W LED Проектор Daymaker светлата за Харли Дејвидсон Спецификација : Домување Боја : Црна,Хром светла Боја : Чиста бела Материјал : Умре-фрлија Алуминиумски Домување Лен Материјал : Јасно PC леќа Напон : 12 V-30 V DC (12 V,24 V) Тековни цртање : 3А@12 V;1.5 А 24 V Моќ : -30 W ПРЕДВОДЕНА за слаб зрак w/ Проектор 40 W LED за Висок зрак w/ Проектор Lumens : Приближно 3600 Lumens Ниска Зрак Околу 4800 Lumens Висока зрачна LED Кол : 4 LED сијалица Боја Температура : 6500 K-7000 K Работи Temperture : -40°C - 85°C Водоотпорен Заштита : IP67
Пар 4.5" ПРЕДВОДЕНА Помошни Место Магла Поминува Светлина Светилка за Харли Мотоцикл Спецификации : Боја на располагање : Хром/ Црна Дијаметар : 4 1/2" (11.4 cm) Леќа Дијаметар : 4 9/64" (10.5 cm) Висина : 2 23/64" (6cm) Материјал : Алуминиум Домување + ПММА Леќа + LED Светло потрошувачка на Енергија : 30 W Lumens : 1440 LM светла Боја : 6000 K Xenon Бела Lumens : 1440 LM LED кол : 6pcs*5w C-REE Led диоди животниот Век : 50.000 Часови Водоотпорен : IP67 Работна температура : -40~80℃ Влезен Напон : DC 12 V-24 V
Монтажа заградата спецификација : големина : 180mm*212*60 база боја : хром Материјал : алуминиум топлина мијалник

Извор На Светлина:
LED
Lumens:
3400Lm
Температура На Боја:
6000K
Бренд Име:
JVISION
Напон:
12V
Тип:
7 инчен харли led светла
моќност:
40W
Напон:
10-30V DC
Температура На Боја:
6000k-6500k
Материјал:
Diecast алуминиум домување
зрак:
Висок/Низок зрак
Леќа:
PC
Лумен:
Ж-3600lm,L-2400lm
Водоотпорен го оценувате :
IP 67
Животен век:
50000 часа
R

Производи во категоријата