.

.

2 Ред Epman Трки Страна Планината турбо супер капацитет интеркулер За Рено 5 R5 GT HU-INT0026RN

2 Ред Epman Трки Страна Планината турбо супер капацитет интеркулер За Рено 5 R5 GT HU-INT0026RN

DEN 3357.60
Достапност

Што се купување на 100% Сосема Нов на : Hubsports - 2 Ред Epman Трки Страна Планината турбо супер капацитет интеркулер За Рено 5 R5 GT HU-INT0026 RN Добро спакувани и го надминува ОЕМ спецификации.
100% осигурување на квалитет се тестира.
Ниски цени и брза испорака
30% повеќе за ладење од стандардните радијатор
Јадрото на радијаторот е заварени во вакуум лемење печка, не епоксидна.
Основни димензии : 204 W * 200 H * 118 T (mm)
Ред : 2 Row
Влезот / Излезот : 57 / 57 (mm)
Дизајн : Турбо & Перка
ПРИМЕНА :
За Рено R5 GT Турбо 1985-1991
За Рено R9 /R11 Турбо 1981-1989
ПАКЕТОТ ВКЛУЧУВА
· Алуминиумска Интеркулер x1 како што е Прикажано Погоре, САМО Напомена : двојно проверете ја вашата Големина пред да цел овој комплет.
За сите прашања или посебни барања како што поголем износ да нарачате ве молиме пишете ни Сите предмети се Нови освен ако не е поинаку наведено на листата. Ние продаваме DIY (Do It Yourself) Објекти со мали исклучоци. Ние ја преземе никаква одговорност во наставата како да го инсталирате. Професионалната инсталација се препорачува.

Бренд Име:
Спортски ЦЕНТАР
Тип На Објект:
Систем За Ладење
Година:
85-91
Име На Модел:
HU-INT0026RN
Зафатнина:
сите
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9001
Објектот Должина:
000inch
Објектот Ширина:
000inch
Објектот Висина:
000inch
Објектот Тежина:
5.5kg
Објектот Дијаметар:
00inch
Материјал Тип:
Алуминиум
Специјални Функции:
Универзална
Нема. на Цилиндри:
сите
Наслов:
Алуминиум Интеркулер
Примена:
За РЕНО 5 R5 GT TURBO
Основни дизајн:
Цевка и Перка
Влезот / Излезот Големина:
2.25
Пакет:
1 buc Турбо интеркулер
Турбо Интеркулер Тип:
страна планината интеркулер
страна планината интеркулер:
Yes
Пред Планината Интеркулер:
NO
основни големина:
W204mm *H200mm *T118mm
Ред:
2 ред
R

Производи во категоријата