.

.

25 Вати Плоштадот LED Таванот Светлина Вдлабнати Кујна Бања Светилка AC85-265V LED Одредување на светлината Топло Бела/Кул Бело Бесплатен превозот

25 Вати Плоштадот LED Таванот Светлина Вдлабнати Кујна Бања Светилка AC85-265V LED Одредување на светлината

DEN 103.00
DEN 139.20
-26 %
Достапност


3w 6w 9w 12w 15w 25w Плоштадот led панел светлина таванот вградна светилка Топло Бела ладно бела AC85-265 V
за кујна бања осветлување
Answer : ___________________________ Note : Пакет "Бели" значи "Природна Бела" 4000-4500 K
Опис На Производот
Предмет Тип :
led панелот светла
Моќност :
3w/4w/6w/9w/12w/15w/25w
Зрак Агол(°)
120 Влезен Напон :
AC85-265 V 50-60 Hz
Температура На Бојата :
топло бела (2700-3300 K),бела(4000-4500 K),студено бело(6000-6500 K)
Примена
ДОМА,ХОТЕЛ,Бања Канцеларија на Компанијата ПРОДАВНИЦА ИТН.
Операција температура :
-40 - 55°c
фактор на моќност
PC>97%
Животниот Век :
>50.000 часа Тело Материјал Алуминиум
Гаранција
3 години
Моќност
Големина(D*H)
Дупка Со Големина
Нето Тежина
3 W
d : 90mm*12mm
75mm
160g
4 W
d : 105mm*12mm
90mm
180g
6 W
d : 120mm*12mm
100mm
210g
9 W
d : 145mm*12mm
120mm
270g
12 W
d : 175mm*12mm
150mm
400g
15 W
d : 200mm*12mm
180mm
550g
25 W
d : 225mm*12mm
200mm
670g
Функција :
1)заштита на животната Средина
2)Безбедно и лесно да се инсталира
3)Долг животен век,повеќе од 50000hours
4)Нема опасност од скршеното стакло
5)Ниска потрошувачка на енергија
6)Висока ефикасност, Енергија заштедете повеќе од 70%~80%
7)Модерен дизајн
8)Алуминиумски легури школка

Wattage:
3w, 4w, 6w, 9w, 12w, 15w, 25w
Примена:
Кујна
сертификација:
CE
Гаранција:
3
Напон:
90-260V
Бренд Име:
CYLRDXK
Извор На Енергија:
AC
Број На Модел На:
AA
Тип На Прекинувач:
Допрете On/Off Прекинувач
Е dimmable:
No
Материјал:
Алуминиум
Извор На Светлина:
заштеда на енергија
Боја На Каросеријата:
Бела
Моќ Толеранција:
5%
R

Производи во категоријата