.

.

USB 8 Портовите RS232 RS-422 RS-485 Конвертор Кутија USB 2.0 ХАБ да DB9 Машки кабел COM Порта Мултипликатор Сериски PDA 9Pin Кабел Адаптер

USB 8 Портовите RS232 RS-422 RS-485 Конвертор Кутија USB 2.0 ХАБ да DB9 Машки кабел COM Порта Мултипликатор

DEN 8345.00
DEN 8784.00
-5 %
Достапност

Карактеристики • Стандарди : Факт Да USB1. • Сигнал за индикација : Send (TXD) и се Примаат (RXD) • Пренос медиуми : извртени пар кабел или заштитени кабел • Поддржува автоматско ракување режим • Работна средина : -40 85 , релативната влажност 5% до 95% • Поддржува автобус погон, само напојува и висока моќ автобус напојува преку USB конфигурации • Задолжително DC џек(DC 12 V) или терминал блок моќ конекции (9-36 DC ) на Апликации • ПОС Печатач Терминал • Вмрежување Систем • САЛАДИН, Инструментација уред • Стекнување на Податоци, I/O Контрола Модул Возачот Поддршка • Windows 2000, Server 2003, Серверот 2008,2012 • Windows XP и XP 64bit • Windows XP Вградени • Windows Vista и Vista 64bit • Windows 7/8/8.Од 0 до 8 Сериски Порт за Полнење • 1*Возачот CD • 1*USB Тип А до Б Кабел • 1*Упатството • 1*Адаптер
.0 со Голема Брзина (480 Mbits/Секунда) и со Полна Брзина (12 Mbits/Секунда) • USB сигнали : VCC, ПОДАТОЦИТЕ+ ПОДАТОЦИ, GND и FG • RS-422 Сигнали : T/R+,T/R-,RXD+,RXD-,GND • RS-485 Сигнали : T/R+,T/R-,GND • Оперативен Режим : Асинхрони Режим, Точка-До-Точка Или Точка-To-Multipoint Режим, 2-Жица Half-Duplex, 4-Жица Full-Duplex • UART Интерфејс поддржува 7/8 малку податоци, 1/2 стоп бити, и Чудни/Дури и/Mark/Space/Не Паритет • Baud rate : 230 Kbps, автоматско откривање на пренос стапка на сериски интерфејс сигнал • Капацитет : Point-To-Multipoint Комуникација Режим Е Поддржана, Максимална 128 RS-422 Или RS-485 Уреди не Се Поддржани • Комуникација на Далечина : 5000 Метри за РС-485/422 Интерфејс И Не Повеќе Од 5 Метри за USB Порта • Интерфејс заштита : 600 молња штрајк заштита, ±15 KV ESD заштита и зголемените • Интерфејс форми : B интерфејс женски конектор и DB9 машки приклучок за USB.

Тип:
Додади На Картички,USB 8 RS232
Пакет:
Yes
Бренд Име:
IOCREST
Интерфејс Тип:
USB
Број На Модел На:
USB-RS232-001
Интерфејс Тип:
RS232
Интерфејс:
USB2.0
DB9:
Машки Порта
R

Производи во категоријата