.

.

100kw дизел генератор мали 125kva мотор

100kw дизел генератор мали 125kva мотор

DEN 287661.12
Достапност


100kw дизел генератор мали 125kva мотор

Номинална Напон:
220/380V 110V/220V 230V/400V
Број На Модел На:
HQY100SGF
Номинална моќност:
100kw
is_customized:
Yes
Номинална Струја:
180A
Брзина:
1500/1800RPM
Фреквенција:
50/60Hz
Излез Тип На:
AC Три Фаза
моторот:
кина yuchai дизел мотор
Ладење метод:
вода за ладење
Фактор на моќност:
0.8 заостанува
Побудување тип:
Brushless Само-возбуден
почнувајќи метод:
Електрични Почетна
Гаранција:
12 месеци/1000 часа
Изолација Одделение:
H
Заштита одделение:
IP22/IP23
Сертификат:
CE/ISO9001/ISO14001
опции:
LCD контрола/ATS/приколка/молчи случај
R

Производи во категоријата