.

.

најдобри батеријата бренд BAK503759 053759 GPS Navigator MP3 MP4 3.7 V 1300MAH -капацитетот на литиум полимер батерија

најдобри батеријата бренд BAK503759 053759 GPS Navigator MP3 MP4 3.7 V 1300MAH -капацитетот на литиум

DEN 245.00
DEN 335.52
-27 %
Достапност

4 V , мора да се јавите на сопственикот.
3 , репродукција полошо : батеријата внатрешни отпорноста се зголемува , излезниот напон е премногу ниска .
Трето, како да се суди за мојата камера батеријата проблеми ?
Ако вашиот Bluetooth уред ги има следниве MP3 феномен , е закажан да биде проблем со батеријата , замени :
1 , употребата на повеќе од една година има play ( мирување ) време е значително пократки ( околу 3 часа ) , на капацитетот на батеријата е намалена за живот . Постојат некои бесплатни, а некои ЛОГОТО ЛОГОТО,
Но не влијае на користењето , умот не пука, ви благодариме )
Модел : 053759503759
Капацитет : 1300 MAH
Номинална напон : 3. MP3 капацитетот на литиум батерија 1.2 V) функцијата се потпира целосно на батеријата линија заштита , лесно да се оштетат .8 -инчен екран MP3 генерално е 300 - 1000m Ah, 2,5-инчен екран MP4 батерија капацитет од околу 1800m Ah.2 -инчен екран во следниве општи 150 - 300m Ah, по целосно полнење за 8 часа време на репродукција капацитетот на литиум батерија , 1. Ако сè уште со помалку , може да се користи на сличен модел , кој е сличен на една мала точка , на пример, ќе се 552 030 , не во табелата , достапни 052,030 , но висина ( дебелина ) мали 0.2 V
Димензии : Ширина Дебелина 5 MM 37 MM 59 MM должина
Еден , MP3 литиум батерија живот
Како литиум батерии и мобилните телефони , MP3 вградена литиум батерија живот генерално е длабоко полнење длабоко празнење е околу 300-500 пати ( GB ) , што е околу една година или две по употребата , играње време ќе бидат значително намалени , или дури и целосно не може да се подигне користење тогаш ќе треба да ја замените батеријата пред да ја користите.
4 , не може да се игра : батеријата заштита коло ѕвони или ѕвони , батерија неуспех .7 V
Полнење напон : 4.5 , со парче од дебела хартија 0.
2 , може да не се подигне , или напојување : батерија внатрешни краток спој или лош квалитет на косата и да се кренат или да се отпорот станува се поголем , батеријата не успее .

Батерија:
Yes
Пакет:
Yes
Употреба:
MP3 / MP4 Плеер
Број На Модел На:
053759
Тип:
Стандардна Батерија
Бренд Име:
Литар енергија на батеријата
is_customized:
Yes
Употреба:
MP3/MP4 Батеријата
Применливи модели:
Други
Батеријата:
Cao Fung
Модел:
053759
Капацитет:
1300MAh ( вклучен )-1600MAh ( Вклучени )
Услуга:
Продавница гаранција
Батеријата Својства:
Брендот на не-оригинал
R

Производи во категоријата