.

.

(бесплатен превозот)051521 110mah литиум-јонска полимер батерија на квалитетот на стоката квалитетот на CE FCC ROHS сертификација орган

(бесплатен превозот)051521 110mah литиум-јонска полимер батерија на квалитетот на стоката квалитетот

DEN 238.00
DEN 325.44
-27 %
Достапност


Нашиот приоритет пратки испрскаат дворови батеријата, не спреј инвентар кодови, стандардната превозот не е за Кодирање, Кодирање, Кодирање не влијае на квалитетот.
110m Ah 3.7 V литиум полимер батерија со заштита одбор побезбедно
Модел : 501521
Производ Димензии : Ширина Дебелина Должина 5x15x21mm
Батерии Капацитет : 110m Ah
Номиналниот Напон : 3.7 V
Полнење на струјата : Стандард задолжен : 0.2 C; Брзо Полнење : 0.5 C
Стандард полнење метод : 0.2 C CC (константна струја) задолжен да 4.25 V, тогаш CV (константен напон 4.2 V) полнење до полнење тековната 0.05 C
Максимално полнење на струјата : 0.5 C
Постојано испуштање струја : 0.5 C
Максимална испуштање струја : 1 C
Испуштање на критичниот напон : 2.75 V
Испуштање температура : -20 целзиусови степени ~ +60 целзиусови степени
Време на полнење : 12hrs (стандард); 3hrs (брзо)
Полнење и празнење пати : повеќе од 500 пати

Батерија:
Yes
Пакет:
Yes
Број На Модел На:
501521
Употреба:
MP3 / MP4 Плеер
Тип:
Стандардна Батерија
Бренд Име:
Литар енергија на батеријата
R

Производи во категоријата