.

.

CAMMITEVER Бел Фустан Девојка Дијамант Сликарство 5d Diy Дијамант Слика Мозаик Крстот Бод Кристал Везови

CAMMITEVER Бел Фустан Девојка Дијамант Сликарство 5d Diy Дијамант Слика Мозаик Крстот Бод Кристал Везови

DEN 571.00
DEN 984.00
-42 %
Достапност


6882118156175614 Дијамант Сликарство US $ 8.20
/парче US $ 7.00
/парче US $ 10.49
/парче US $ 11.00
/парче US $ 12.60
/парче US $ 14.90
/парче US $ 15.00
/парче US $ 8.12
/парче US $ 29.62
/парче US $ 9.49
/парче US $ 20.50
/парче US $ 28.00
/парче
Бел Фустан Девојка Дијамант Сликарство 5d Diy Дијамант Слика Мозаик Крстот Бод Кристал Везови
Спецификации :
1.Големина : 54x68cm
2.Материјал : Смола Пакет Се Вклучени :
1x Дијамант Сликарство
1. Се однесува на споредба маса на платно да се идентификуваат секоја дијамант број кој одговара на печатени областа на платно.
2. Вметнете ја круг крајот на dotting пенкало во dotting цемент (притисни тешко, инаку цемент може да падне).
3. Користете круг крајот да се држиме дијамант и малку притиснете го надолу за да ги добиете екстра цемент надвор.
4. Солза освен делумно филм и се држи на дијамант на платно според соодветниот број.
5. Во случај на лепење на погрешно место, отстрани погрешно дијамант со помош на пинцета.
6. Откако ќе завршите, малку притиснете надолу дијаманти со рака или книга да се чува цврсто прикачен.

Големина:
54x68cm
Шаблон Тип:
Портрет
Број на Бои:
1-30
Дијамант форма:
Круг
Материјал:
Смола
Pasting Област:
Делумно
Стил:
Класичен
Платно Пакување Метод:
Навива
Употреба:
Слики
Рамка:
No
Форма:
Еден
Надворешното Пакување:
хартиена кеса
5d diy:
дијамант сликарство
кристал везови:
Мозаик Крстот Бод
бел фустан:
Девојка Дијамант
R

Производи во категоријата