.

.

SKYRC iMax B6 Дигитални LCD РК Lipo NiMh Батерија Рамнотежа Апарат за полнење ЗА на РК Хели РК Автомобил Батеријата не со Напојување

SKYRC iMax B6 Дигитални LCD РК Lipo NiMh Батерија Рамнотежа Апарат за полнење ЗА на РК Хели РК Автомобил

DEN 2027.04
Достапност

Ако не сте го зедов тоа во рамките на превозот време, ве молиме контактирајте со нас без двоумење.Ние ќе брод да се потврди цел адреса, вашата цел адреса треба да одговара на вашиот примачот адреса.0 A * Тековна потрошувачка за балансирање Li-po : 300m AH/cell * Li Ion/Li Po/Живот клетки : 1-6 * Ni Cd/Ni MH клетки : 1-15 * Pb батеријата напон : 2~20v * Нето Тежина : 277g * Единица Пакет Бруто Тежина : 580g * Димензии : 133x87x33mm Споредуваат со i MAX Б5 : * Да го наплаќаат 6 клетки Li Po батеријата (B5 да го наплаќаат максимум 5 клетки) * Со Вршењето На Функцијата * A123 Живот Полнење
НАПОМЕНА :
Јужна Кореја, Јапонија, Тајланд, Сингапур, Малезија, На овие земји, ние и ветуваме датум на испорака од 3-7 работни дена, ако вашата цел е повеќе од $50.
Оригиналниот i Max B6 SKYRC Дигитални рамнотежа полначот LCD дисплеј Lipo Ni Mh 3 S батеријата intelligen полнач
100% Оригинални IMAX B6 Батеријата Рамнотежа Полначот Опис : * Микропроцесори контролирани Делта-врв чувствителност. Што е уште поважно, треба да ни каже што дефектот е и ни даде вашата цел број. *Поддршка на новата генерација A123 систем (Живот) батерија Спецификација : * Оперативен напон спектар : DC11.0 V/5 A) * Коло моќност : Макс. Купи со додатоци доаѓаат со 3-месечен гарантен.Ако има потреба, pls се чувствуваат слободни да контакт.

Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
Број На Модел На:
SKYRC
Четири тркала Атрибути:
Монтажа
Алатка Материјали:
Батеријата
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
Далечински Контролер
РК Делови и Accs:
Батерии - LiPo
Технички параметри:
KV1100
За Возило Тип:
Авионите
Материјал:
Метал
Бренд Име:
YOWOO МОЌ
Надградба На Делови/Додатоци:
полнач
боја:
Сина
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
is_customized:
Yes
R

Производи во категоријата