.

.

TSAUTOP Големина 1m x 10m вода трансфер печатење комплет јаглерод вода трансфер филм TS9031

TSAUTOP Големина 1m x 10m вода трансфер печатење комплет јаглерод вода трансфер филм TS9031

DEN 1222.00
DEN 1286.40
-5 %
Достапност

Како за мојот стоки пакување? Може ли да го користам мојот логото или сопствени пакување?
Да, можете да. Сега, ние го прифаќаме тоа!
Исто така, имаме некоја онлајн продавница, можете да кликнете овде за да ја посетите нашата онлајн продавница е да се направи купување онлајн!
П5. Член на кралското семејство Популарни Вода Трансфер Печатење Филм : Ние развивме нашите сопствени модели, некои модели достапни само од нашата компанија.
Како и за најголемиот дел, што се користи палета пакување за вашата нарачка.
TAOTOP Големина 1m x 10m вода трансфер печатење комплет јаглерод вода трансфер филм WDF9031 Q
вода / Hydrographies Трансфер Печатење Применливи за различни материјали, вклучувајќи пластика, метал, керамика, дрво, камен, смола, исто така, може да се реализира трансферот на нерамни површини,
нејзината спаси моделот школарина споредуваат со други печатење технологија и лесно да се работи,тоа се направи печатење на повеќе фенси. Опис Вода Трансфер Печатење Филм, Хидрографски Печатење Филм , Вода Растворлив Печатење Филм , Хидрографски Филмови , 3 D Кубни Печатење Филм, Течни Трансфер Печатење Филм Примена Декорација на објекти кои се движат од целиот сите теренски возила и автомобил dashboards за мали предмети, како велосипед шлемови или otherautomotive трим, Автомобил Ентериери, X-box, Пиштоли, Чаши, Делови за Автомобили, Глувчето,Мотоцикл .
Ако имате потреба да користите вашето лого или пакување дека царинската задолжен ќе биде вашата сметка.
Можете да кликнете овде за да дознаете повеќе за нашата ОЕМ пакување услуга. Филм Ширина Последната буква на секоја шема име : -100 CM ; Б-50 CM Филм Модели на Карбонски Влакна, Череп, Маскирна ,Дрвени, Мермер& Камен, , Животинска Кожа,Цртан филм, член на кралското семејство Шема,Метал Предности 1.

Тип На Објект:
Decals & Налепници
Специјални Функции:
Персоналните Декорација
Бренд Име:
TSAUTOP
Објектот Ширина:
1m
Објектот Должина:
10m
is_customized:
Yes
Материјал Тип:
PVA
Објектот Висина:
0.6m
Објектот Тежина:
0.6kg
Вода Трансфер Печатење Филм Дебелина:
0.03 мм-0.04 mm
Вода Трансфер Печатење Филм Карактеристики:
Вода Растворлив Отпорност На Триење
Вода Трансфер Печатење Филмски Материјал:
PVA
Вода Трансфер Печатење Филм Апликација:
пластични, fiberglass, дрво, керамика и метал
Вода OperationTemperature:
25~35 Целзиусови Степени
Име на производ:
Вода Трансфер Печатење Филм, Хидрографски Филм
Обрасци:
Карбонски Влакна, Череп, Пламен, Кавер -, Дрво, Мермер
R

Производи во категоријата