.

.

KuWfi Затворен Безжичен Рутер 300Mbps Таванот АП Рутер 2.4 Ghz WiFi Пристапна Точка АП за Хотел 24V РОЕ WI-FI Сигнал Засилувач

KuWfi Затворен Безжичен Рутер 300Mbps Таванот АП Рутер 2.4 Ghz WiFi Пристапна Точка АП за Хотел 24V РОЕ

DEN 1493.00
DEN 1842.72
-19 %
Достапност

4835 GHz
САД,Европа и Јапонија производ покривање 2.4 G MINO технологија, податоците го оценувате може да се 300 Mbps, max 32 корисниците пристап во заедно.
Карактеристики и Придобивки Таванот-планината дизајн мешавини во средини 5-8 Hotel Покриеност опсег за да 300meters Мулти Работни Модови : Access Point / АП Клиент /Портал / WISP 500mw Висока Моќност дизајн за да се зголеми вашиот сигнал покриеност и линк брзина 24 V Моќ над Ethernet за 70 метри флексибилни распоредување Портал/АП/Repeater/WDS/WISP Режимот поддржан Висока излезна пренос на моќ и прием чувствителност оптимизиран Поддржува Безжична Дистрибутивниот Систем (WDS) Поддржува Пинг се Види Куче, Далечинско Управување
Опис :
XD9300 Qis smart затворен тип таванот пристапна точка, тоа дизајниран за домашна средина или бизнис-класа, како што се хотели, кафе куќа, продавници, универзитетски кампус.
Потоа доколку е потребно, оваа безжична АП може да пристапите во облак серверот за далечински менаџмент, маркетинг, порталот автентикација, кои повеќе професионални во деловна средина апликација.1 x Ack истек на време)
Повеќе SSID до 4
BSSID
Безбедност
WEP Encryption-64/128/152 малку
WPA/WPA2 Лични (WPA-PSK користење TKIP или AES)
WPA/WPA2 Претпријатие (WPA-користење на EAP TKIP)
Сокриј SSID
Пакет содржина :
1*Таванот АП
1* 24 V РОЕ Адаптер(ЕУ/велика БРИТАНИЈА/САД Plug достапни,АУ conventer plug на располагање)
1*упатство
.

Број На Модел На:
XD9300
Функција:
VPN,QoS,Firewall,VOIP
Wi-Fi Пренос Стандард:
802.11 n
Со Модем Функција:
No
Поддржува WPS:
Yes
Стандарди И Протоколи:
Wi-Fi 802.11 g,Wi-Fi 802.11 n,Wi-Fi 802.11 b
LAN Порти:
2
Wi-Fi Поддржани Фреквенција:
2.4 G
Max. LAN Податоци го Оценувате:
300Mbps
Жичен Трансфер Го Оценувате:
10/100Mbps
Пакет:
Yes
2.4 G Wi-Fi Пренос Го Оценувате:
300 Mbps
Поддржува WDS:
Yes
Бренд Име:
KuWFi
Примена:
Претпријатието
Тип:
Безжичната
wifi опсег:
300meters
WiFi Корисник:
10-20wifi
Безжичната:
Безжичната
VPN:
No
Производи Статус:
Акции
WAN Порти:
1
Ѕид:
Yes
Број на USB Интерфејс:
Нема Поддршка
Max. LAN Податоци го Оценувате:
300Mbs
R

Производи во категоријата