.

.

Најновите DC3-15V LCD USB Напон, Струја LED Полначот Тестер Капацитет Детектор за Напојување Банка Мобилен телефон струја на полнење

Најновите DC3-15V LCD USB Напон, Струја LED Полначот Тестер Капацитет Детектор за Напојување Банка Мобилен

DEN 239.52
Достапност


Боја : Бела Количина : 1 pc Големина : 5cm x 2.5 cm x 1.3 см Спецификација : Влез : 3-15 V/50m A~ 3500m A Излез : 3 - 15 V/50m A~ 3500m A Капацитет : 0~ 19999m Ah напон резолуција : 0.01 V Тест на струјата : 0.05 А до 0.05 На сегашната резолуција : 0.01 На Точноста : плус или минус 1% Линија на косата : за 0.1 евра Тест содржина : батеријата напон, струја, празнење, капацитет (вкупно 10 групи на податоци) Карактеристики : Приказ на напонот на струја и m AH податоци во исто време, погодно да се погледне во него Може да се открие мобилни напојување излез m AH Повеќе групи на тестирање на податоците за штедење енергија функцијата не влијае врз преносот на податоци Точноста е повисока, тековната основните не скокање параметри USB машки главата и устата Micro USB двојна електрична, ги детектира Micro USB линија квалитет Тековна земање 25 milliohm, губење помалку Со прецизност тековната калибрација функција, тековната поголема прецизност (кога испораката е добар калибрација) Забелешка : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. Ви благодариме!
Црна дел,Напон 3-15 V ЛИНК :

DIY Материјали:
Електрични
Број На Модел На:
KXC-017
Тип:
Моќ Банка Батеријата Тестер
R

Производи во категоријата