.

.

За Форд Галакси 2006-2014 Xenon светлата Одлична Мулти-Боја Ултра светла 7 Бои RGB LED Ангел Очи комплет Ореол Прстен

За Форд Галакси 2006-2014 Xenon светлата Одлична Мулти-Боја Ултра светла 7 Бои RGB LED Ангел Очи комплет

DEN 1568.64
Достапност


За Форд Галакси 2006-2014 Xenon светлата Одлична Мулти-Боја Ултра светла 7 Бои RGB LED Ангел Очи комплет Ореол Прстен Оваа страница карактеристики на еден сет надгради SMD 5050 RGB Мулти-Боја LED Ангел Очи Комплет со Далечински Управувач За Форд Галакси 2006-2014 Xenon светлата возила наведени подолу е 3-4 пати посветла од конвенционалните CCFL Ангел Очи прстени и што може да промени до 7 различни бои за LED прстени и поставете го LED прстени со четири трепка модели. Карактеристики : Направени со висок квалитет 3-Emitter 5050 RGB SMD LED светла 2 парчиња ЛЕД Прстени Доаѓаат со IR-далечински управувач за промена на бојата, флеш моделот промени и светла/слабо промена на Далечинскиот управувач за контрола на опсег : 25ft 7 Бои вклучува Црвена/Зелена/Блу/Жолто/Магента/Синозелена/Бела Сите потребни загради и клипови се вклучени Допрете црвена/црна жици од модул поле, за да се сврти јачина на светилка фаза-1 или црвена жица за да ACC/Палење Имаат примачот на модул кутија поставени зад бубрезите и носот за подобар прием комплет ќе се примени треба да содржи : -2 x RGB multicolor прстени, врз основа на вашето возило -1 x multicolor контролор, со 2 конектори and1 IR приемник -1 x DC влез кабелски -1 x Далечински управувач -Некои лепило или клип, врз основа на вашето возило ( Примерок слики ) : Детални Фото Галерија(Вид на снимање - Примерок слики ) : осветлување ефект( Примерок слики ) : врши Увид и да ги тестираат вашите комплет пред да ја инсталирате.

Материјал Тип:
RGB led ангел очи прстени
Објектот Тежина:
0.3kg
Објектот Дијаметар:
00inch
За Возило Брендови/Модел:
Ford
Тип На Објект:
Ден Светлина
Бренд Име:
geerge
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CE
Име На Модел:
За Форд Галакси 2006-2014 Xenon светла
Специјални Функции:
Дневни светла, и декорација
гаранција:
Yes
Осветленост Дел Број:
3x Посветла од CCFL Очи & Прстен Маркери
Производителот Дел Број:
HID Xenon Бело/Црвено/Сино/Зелено/Виолетова/Жолто/Синозелена
Леќа:
Не Се Вклучени
Извор На Светлина:
LED
Напон:
12.6V-13.8V
живот време:
повеќе од 30.000 часа
R

Производи во категоријата