.

.

За Акура MDX 2004 2005 2006 Одлична led Ангел Очи Ултра светла осветлување smd led Ангел Очи Ореол Прстен за полнење

За Акура MDX 2004 2005 2006 Одлична led Ангел Очи Ултра светла осветлување smd led Ангел Очи Ореол Прстен

DEN 1280.64
Достапност

Температурата на светлосниот флукс 7000 да се обезбеди светла за осветлување и око-фаќање на изгледот на вашиот автомобил. Опис : - Супер-светли led осветлување lights "Ангелски Очи" - Светла Бела Светлина, со температура од 7000 К сјај - Ултра светла бела светлина (видлив дури и кога xenon) - Ние препорачуваме професионална инсталација - Led type : 3528 SMD Спецификација : - Ниска потрошувачка - Шок-отпорни куќиште - Инстант на светилки, дури и на многу високи температури - ВАЖНО! Отпорни на топлина - Светла бела светлина емисија на 7000 К Возило Апликација За Акура MDX 2004 2005 2006 Пакет Содржина : 2 buc led Ангел Очи Прстени двојно страна налепница 2 x жици 1 x кутија пример слика : Детални Фото Галерија(Вид на снимање - Примерок слика) : Осветлување ефект (пример слика) :
smd led ангел очи, некои развој случај :
.
За Акура MDX 2004 2005 2006 Одлична led Ангел Очи Ултра светла осветлување smd led Ангел Очи Ореол Прстен комплет Нова светла за фарови, " Ангелски Очи ",кои ќе бидат видливи дури и кога ксенон. Карактеристики : Направени со висок квалитет SMD LED светла 2 парчиња ЛЕД Прстени,3528 SMD LED светла Сите потребни загради или двострано ленти се вклучени 6x посветла Ова ДОВЕДЕ Ангел Очи Комплет е 6 пати посветла од конвенционалните CCFL Ангел Очи прстени, без слепа точка споредување со CCFL прстени.

Објектот Дијаметар:
00inch
Име На Модел:
За Акура MDX 2004 2005 2006
Тип На Објект:
Ден Светлина
Бренд Име:
geerge
Материјал Тип:
PC+smd led ангел очи прстени
Објектот Тежина:
0.2kg
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CE
Специјални Функции:
Дневни светла, и декорација
Фреквенција:
40 ± 5%
Waltage:
8 ±10%W
живот време:
повеќе од 30.000 часа
гаранција:
Yes
Осветленост Дел Број:
6x Посветла од CCFL Прстен Маркер Светилки 80-108
Леќа:
Вклучени
Извор На Светлина:
LED
Напон:
12V
R

Производи во категоријата