.

.

За Lifan X60 2011 2012 2013 2014 2015 Одлична ангел Очи Ултра светла светла осветлување CCFL ангел очи Ореол Прстен за полнење

За Lifan X60 2011 2012 2013 2014 2015 Одлична ангел Очи Ултра светла светла осветлување CCFL ангел очи

DEN 1040.64
Достапност

На hydrargyrum е од Италија МОРИЊАТА.За да се избегне претераното пука и inrush тековните проблеми , дизајнот на нашите инверторот има мека-startup.
За Lifan X60 2011 2012 2013 2014 2015 Одлична ангел Очи Ултра светла светла осветлување CCFL ангел очи Ореол Прстен комплет Нова светла за фарови, " Ангелски Очи ",кои ќе бидат видливи дури и кога ксенон.Долг живот.Еколошки со користење на Pb слободни стакло,Pb слободни лемење и со намалување на прекумерната жива содржина.На electrode е од TOSIBA. Температурата на светлосниот флукс 7000 да се обезбеди светла за осветлување и око-фаќање на изгледот на вашиот автомобил.Поради вграден во PWM коло(пулс ширина модулација коло),затемнување опсег е поширока од порано тип на производи.Вграден-во осигурач обезбедува висок степен на безбедност.Излез отворен и краток спој услови резултира со штета , или други тешкотии.Заштеда на енергија и ниска светилка температура, со донесување на нов тип elecrtode.Чашата е од NEG.Висок светлост и високо боја рендерирање.Бидејќи тие се користи напредни излез тековната contort, флуктуации во влезниот напон, оптоварување , и дистрибуирани capacitance имаат практично нема ефект на светлината. Предност на CCFL Ангел очи Инверторот : 1. Возилото Апликација За Lifan X60 2011 2012 2013 2014 2015 Пакет Содржина : 2 buc CCFL Прстени 2 парчиња Инвертери двојно страна налепница 1 x боја кутија 1 x Детални инструкции за Инсталација Фото Галерија(Вид на снимање) : Осветлување ефект : Geerge ccfl ангел очи, некои Инсталација случај :
.

Објектот Тежина:
0.3kg
Име На Модел:
За Lifan X60 2011 2012 2013 2014 2015
Објектот Дијаметар:
00inch
Тип На Објект:
Ден Светлина
Бренд Име:
geerge
Материјал Тип:
PC+CCFL ангел очи прстени
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CE
Специјални Функции:
Осветлување и декорација
Извор На Светлина:
CCFL прстен осветлување
Лумен Напон:
700 ± 5% Vrms
Фреквенција:
40 ± 5%
Waltage:
3.5 ±10%W
живот време:
повеќе од 15,000 часа
Леќа:
Вклучени
Напон:
12.6-13.8V
R

Производи во категоријата