.

.

За Форд Галакси 2006-2014 Xenon светлата Одлична led Ангел Очи Ултра светла осветлување smd led Ангел Очи Ореол Прстен за полнење

За Форд Галакси 2006-2014 Xenon светлата Одлична led Ангел Очи Ултра светла осветлување smd led Ангел

DEN 1232.64
Достапност

Температурата на светлосниот флукс 7000 да се обезбеди светла за осветлување и око-фаќање на изгледот на вашиот автомобил.
За Форд Галакси 2006-2014 Xenon светлата Одлична led Ангел Очи Ултра светла осветлување smd led Ангел Очи Ореол Прстен комплет Нова светла за фарови, " Ангелски Очи ",кои ќе бидат видливи дури и кога ксенон. Опис : - Супер-светли led осветлување lights "Ангелски Очи" - Светла Бела Светлина, со температура од 7000 К сјај - Ултра светла бела светлина (видлив дури и кога xenon) - Ние препорачуваме професионална инсталација - Led type : 3528 SMD Спецификација : - Ниска потрошувачка - Шок-отпорни куќиште - Инстант на светилки, дури и на многу високи температури - ВАЖНО! Отпорни на топлина - Светла бела светлина емисија на 7000 К Возило Апликација За Форд Галакси 2006-2014 Xenon светлата Пакет Содржина : 2 buc led Ангел Очи Прстени двојно страна налепница 2 x жици 1 x кутија пример слика : Детални Фото Галерија(Вид на снимање - Примерок слика) : Осветлување ефект (пример слика) :
smd led ангел очи, некои развој случај :
. Карактеристики : Направени со висок квалитет SMD LED светла 2 парчиња ЛЕД Прстени,3528 SMD LED светла Сите потребни загради или двострано ленти се вклучени 6x посветла Ова ДОВЕДЕ Ангел Очи Комплет е 6 пати посветла од конвенционалните CCFL Ангел Очи прстени, без слепа точка споредување со CCFL прстени.

За Возило Брендови/Модел:
Ford
Објектот Дијаметар:
00inch
Тип На Објект:
Ден Светлина
Бренд Име:
geerge
Материјал Тип:
PC+smd led ангел очи прстени
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CE
Објектот Тежина:
0.2kg
Име На Модел:
За Форд Галакси 2006-2014 Xenon светла
Специјални Функции:
Дневни светла, и декорација
Фреквенција:
40 ± 5%
Waltage:
8 ±10%W
живот време:
повеќе од 30.000 часа
гаранција:
Yes
Осветленост Дел Број:
6x Посветла од CCFL Прстен Маркер Светилки 80-108
Извор На Светлина:
LED
Напон:
12V
Тип На Објект:
Ангел Очи
R

Производи во категоријата