.

.

Custom Name Солидна Сребрен Прстен Мажите Двете страни Врежани Име Личен Ангажман Прстени трговија на Големо

Custom Name Солидна Сребрен Прстен Мажите Двете страни Врежани Име Личен Ангажман Прстени трговија на

DEN 1295.52
Достапност


Custom Name Солидна Сребрен Прстен Мажите Двете страни Врежани Име Личен Ангажман Прстени трговија на Големо
Ве молиме оставете ги зборовите & фонт ви се допаѓа
Клиентот Дизајн се добредојдени !
*ветување сите накит се направени во солидна сребро 925
*100% рачно изработени
*Personaliezd Jewellry само што&го вашиот љубовник
*Добредојдовте најголемиот дел наредби кои може да се даде трговија на големо цена
#Основните технички параметар :
1.стил : Classic
2.материјал : 925 солидна sliver
3.боја : sliver
4.прстен дебелина : 1.5 mm(0.059")
прстен ширина : 3мм(0.118")
5.wapped во подарок кутија
#Како да се Цел Персоналните ѕвони?
1.мерка вашиот fingure и да се најде НАС Прстен бр. :
2.оставете зборовите или порака со фонтови сакате да engrave на прстените кога вашето место на нарачки,tks.
надвор врежани : xxxx
внатре врежани : xxxx
ако не остави на фонтот, ние ќ направиме како примерок

Прстен Големина:
4, 4.25, 4.5, 4.75, 5, 5.25, 5.5, 5.75, 6, 6.25, 6.5, 6.75, 7, 7.25, 7.5, 7.75, 8, 8.25, 8.5, 8.75, 9, 9.25, 9.5, 9.75, 10, 10.25, 10.5, 10.75, 11, 11.25, 11.5, 11.75, 12
Метална боја:
18k златна, сребрена
Тип На Објект:
Прстени
Парична казна или Моден:
Моден
Компатибилност:
Сите Компатибилен
Повод:
Ангажирање
Прстени Тип:
Свадба Бендови
Бренд Име:
CedesaO
Површината Ширина:
3.5 mm,9mm,6mm,5mm,7.5 mm,3мм,7mm,4mm,5.5 мм,8mm
Поставување Тип:
Никој
Пол:
љубителите'
Стил:
Тренди
Број На Модел На:
Љубител 999
Обликотшема:
Круг
Материјал:
Метал
is_customized:
Yes
Метали Тип:
925 sterling silver
Функција:
изработен прстен име
Дебелина:
1.5 mm(0.059)
прстен име ширина:
3мм(0.12)
Материјал:
Солидна сребро 925
Пакување:
Подарок кутија
Занает:
engaved
engaved позиција:
надвор и внатре на персоналните прстен
suitalbe за:
љубовници,родители,син
Повод:
ангажмани,божиќ,на вљубените ,роденден
Стил:
Романтични
R

Производи во категоријата