.

.

Топла Продажба! 600w 48v постојан магнет генератор pmg со контролер

Топла Продажба! 600w 48v постојан магнет генератор pmg со контролер

DEN 10560.00
Достапност

ниска start-up вртежен момент, ветерна енергија искористувањето висока;
мала големина, прекрасен изглед, ниски вибрации
3. Алуминиум легура тело,анти-корозија/вода, maintainence-бесплатно
Топла Продажба! 600w 48v постојан магнет генератор pmg де опашки :
Водоотпорен Контролор :
Топла Продажба! 600w 48v постојан магнет генератор pmg Технолошки Податоци :
Модел
NE-600 M2
Номинална Моќност(w)
600w
Max Моќност(w)
680w
Номинална Напон(v)
48v
Номинална ротира брзина(r/m)
600r/m
Топ нето тежина(кг)
6. постојан магнет генератор роторот користење на патентиран алтернатор, заедно со посебни stator дизајн, ефикасно го намалуваат генерација на отпор на вртежен момент и подобрување генерација perfomance
5. човековите пријателски дизајн, лесна инсталација, одржување и поправка. Nd Fe B ретки земјата постојан магнет генератор
2.1 kg
Излезна Струја
AC
генератор
3 фаза постојан магнет синхрони генератор
Класа На Изолација
С
Услуга Живот
Повеќе Од 20 години
Имајќи
HRB или за вашата нарачка
Вратило Материјал
нерѓосувачки челик
Школка Материјал
алуминиум легура
Постојан Магнет Материјал
Ретки Земјата Nd Fe B
Заштита Одделение
IP54
Подмачкување
Маст За Подмачкување
Испорака :
За сертификација на :
Фабрика :
Контакт :
.

Тип:
Правец На Моќ Генератор
is_customized:
Yes
Број На Модел На:
NE-600M2
Објектот:
постојана magent генератор
Номинална моќност:
600W
Номинална Напон:
48V
Излез:
AC
генератор:
Фаза 3
класа на изолација:
F
Школка Материјал:
Алуминиум Легура
Постојан Магнет Материјал:
Ретки Земјата NdFeB
Заштита одделение:
IP54
Подмачкување:
Маст За Подмачкување
R

Производи во категоријата