.

.

2x Нови T15 921 W16W КРИ Чип XBD 40W LED Обратна Светла 912 Царинење Светлина 906 Копија Светилка Кочница Опашка Сијалица Бело/Црвено/Amber

2x Нови T15 921 W16W КРИ Чип XBD 40W LED Обратна Светла 912 Царинење Светлина 906 Копија Светилка Кочница

DEN 611.00
DEN 763.68
-20 %
Достапност

2x Нови КРИ Чип XBD 40 W T15 LED Обратна Светла 912 Царинење Светлина 906 Копија Светилка 12 V/24 V 921 Кочница Сијалица W16 W LED Опашка Сијалица Карактеристики : LED : КРИ Чип Led Моќ : 5 W/1pc Led
Led Количина : 8pcs
Напон : DC9-28 V Опис на квалитетна и супер-светли LED светилки Лесен за употреба, ниска потрошувачка на енергија Дизајниран со флексибилни и издржливи лента Едноставен за инсталација и чиста Функционална и издржливи Усвојување на голем и стабилен чип Спецификации на Боја : Супер Бело/Црвено/Жолта
Достапни Напон : 12 V/24 V DC
Замени : T15 W16 W
Употреба : Back-Up Светлина,Кочница Светлина,Магла светлина,да се Претвори Јачина на Светлина итн. Забелешка Ако сте со користење на овие LED светилки за да го замените Пак Сигнал blinker светлина, Опашка кочница Стоп светло, Паркинг / Дење Работи Светлина светилки drl или Копија Обратна светлина; во зависност од вашето возило електрично коло, можеби ќе треба да додадете еден пар на оптоварување отпорници за да се спречи хипер/грешка трепка или дефект проблем. **Ве молиме проверете Приклучок на вашиот стар светилка пред купување** **Оваа Сијалица не е за светла или висок зрак светлина! Пакетот Вклучува 2x T15 W16 W LED СВЕТИЛКА ***Ние препорачуваме професионална инсталација.

Емитуваат Боја:
Црвена, Бела, Жолта
Wattage:
40W
Објектот Тежина:
50
Температура На Боја:
6000K
Интерфејс Тип:
T15
Тип На Објект:
Обратна Светла
Бренд Име:
MAXGTRS
Име На Модел:
T15
За Возило Брендови/Модел:
Nissan
Lumens:
800
R

Производи во категоријата