.

.

2x S25 1157 P21/5W BAY15D КРИ Чип LED Сијалица Автомобил Обратна Копија Светлина Кочница Светлина се Претвори Паркинг Јачина на Светилка Бела/Жолто/Црвени

2x S25 1157 P21/5W BAY15D КРИ Чип LED Сијалица Автомобил Обратна Копија Светлина Кочница Светлина се

DEN 675.00
DEN 843.36
-20 %
Достапност

2x S25 1157 P21/5 W 40 W КРИ Чип BAY15 D LED Сијалица Автомобил Обратна Копија Кочница Светлина се Претвори Паркинг Сигнал Светлина Бела/Жолто/Црвени Карактеристики : LED : КРИ Чип Led Моќност : 40 W
Напон : DC9-28 V
Употреба : Back-Up Светлина,Кочница Светлина,Магла светлина,да се Претвори Јачина на Светлина итн.
Забелешка Ако сте со користење на овие LED светилки за да го замените Пак Сигнал blinker светлина, Опашка кочница Стоп светло, Паркинг / Дење Работи Светлина светилки drl или Копија Обратна светлина; во зависност од вашето возило електрично коло, можеби ќе треба да додадете еден пар на оптоварување отпорници за да се спречи хипер/грешка трепка или дефект проблем. **Ве молиме проверете Приклучок на вашиот стар светилка пред купување** **Оваа Сијалица не е за светла или висок зрак светлина!
Пакетот Вклучува 2x BA15 S 1157 LED СВЕТИЛКА ***Ние препорачуваме професионална инсталација.

Емитуваат Боја:
Црвена, Бела, Жолта
Wattage:
40W
Објектот Тежина:
50
Температура На Боја:
6000K
Име На Модел:
1157
Интерфејс Тип:
Bay15d
Бренд Име:
MAXGTRS
За Возило Брендови/Модел:
Lexus
Тип На Објект:
Кочница Светла
Lumens:
800
R

Производи во категоријата